Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 3 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy jak leczę niedoczynność, wspomnienia powinny powrócić?

witam czy to, że kilka lat temu stwierdzono u mnie anemię, oraz to, że od dziecka zmagam się z niedoczynnością tarczycy mogło spowodować problemy z pamięcią, że nie pamiętam części rzeczy z przeszłości, problemy z koncentracją. Dodam, że anemii nie leczę, niedoczynność miałam gdy byłam mała, później wszystko się ustabilizowało, a kilka lat temu znowu wróciła i teraz biorę duphaston. Czy więc może tak być? Czy więc jak leczę niedoczynność wspomnienia powinny powrócić, czy po prostu jak jeszcze nie leczyłam, to po prostu wtedy pamięć była osłabiona? Jak to jest? Pozdrawiam
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

Dr Anna Brinken Dietetyk, Szczecin
70 poziom zaufania

Witam, z dietetycznego punktu widzenia, anemia i niedoczynność tarczycy mają wiele wspólnego. Tym wspólnym mianownikiem jest żelazo i witaminy odpowiedzialne za jego wchłanianie. Niedoczynność tarczycy może wiązać się również z innymi niedoborami mineralno-witaminowymi. Jednym z objawów choroby są problemy z pamięcią i koncentracją. Zachęcam do wykonania diagnostyki w kierunku tych składników. Jedną z metod, którą polecam w zakresie minerałów jest analiza pierwiastkowa włosów. Sama tym się zajmuję szukajac powiązań z dolegliwościami. Niedobór może wiazać się nie tylko z małą podażą składników, ale również z zaburzeniami jelitowymi i stąd z gorszym ich wchłanianiem. Zaburzona flora bakteryjna źle działa na tarczycę. Na to wszsytko trzeba zwrócić uwagę. Pomocą będzie zróżnicowana i zrównoważona zdrowa dieta, zbilansowana pod względem ilościowym i jakościowym oraz właściwie dobrana suplementacja. Dieta i tarczyca mają wpyw na układ rozrodczy, stąd zapewne przepisany lek. Ostatnio można zauważyć, że chorych z niedoczynnością tarczycy i Hashimoto jest coraz więcej. Podsumowujac, nawyki żywieniowe i styl życia mają duże znaczenie dla naszego zdrowia.

Jeśli występują u Pani niepokojące objawy lub watpliwości, to proszę skonsultować je bezpośrednio ze swoim lekarzem. Lekarz znajac Pani wyniki i sytuację powinien odpowiedzieć na wszystkie trapiące pytania związane z jego profesją. Zachęcam też do skorzystania z usług dietetyka, który spojrzy na problem z innej strony.

Do każdego leku dołączona jest ulotka. Proszę ją przeczytać zwracając uwagę na działania niepożądane (można ją również znaleźć w internecie).

Dietetyk z ponad 20-letnim doświadczeniem. Prowadzi Gabinet Dietetyczny SanusDiet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy