Czy jakichś objawów ciąży powinnam się obawiać?

Witam. Zrobiłam dziś i wczoraj (27, 28 lipca) test ciążowy. Okazał się pozytywny, czyli jestem w ciąży :) Od pewnego czasu bolą mnie jajniki, bardziej można porównać to do ciągnięcia, kiedy szybko wstaję z łóżka czy przy korzystaniu z toalety, przy wysilku. Czy to są objawy ciąży? Czy są jakieś objawy, których powinnam się obawiać? Proszę o odpowiedź, dziękuję i pozdrawiam!

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Opisywane przez Panią dolegliwości są normalne we wczesnej ciąży, jak w drugim trymestrze. Spowodowane są powiększeniem i przekrwieniem ciężarnej macicy, która pociąga za więzadła, na których jest zawieszona.

Pozdrawiam serdecznie i życzę szczęśliwego dalszego przebiegu ciąży!