Czy jakiekolwiek skutki wywołuje połykanie suplementów diety?

Dzień dobry, chciałam zapytać, czy jakiekolwiek skutki wywołuje połykanie suplementów diety? Suplementów diety jest mnóstwo, tak samo jak chorób. Tylko czy one zawiarają jakiekolwiek substancje czynne, jak lekarstwa, ktore mogą skutecznie pomóc? Najbardziej intrygują mnie suplementy diety dla kobiet w ciąży...Pomagają? Za odpowiedź dziękuję. Z poważaniem Joanna

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

suplementację w okresie ciąży powinna Pani ustalić z lekarzem połoznikiem - nadmieniam że przyjmowanie kilku preparatów może skutkować przedawkowaniem.

Pozdrawiam

Witam serdecznie,

po pierwsze należy wziąć pod uwagę kompozycję diety. Suplementy mogą być stosowane w przypadku trudności z realizacją dietą zapotrzebowania na składniki pokarmowe. Jeśli chodzi o suplementację przed/w okresie ciąży to należy ustalić to z lekarzem prowadzącym.

Pozdrawiam,
mgr dietetyki Natalia Główka