Czy jaskra występuje głównie u starszych?

Witam. Jaskra kojarzy mi się zdecydowanie ze starszymi osobami, a tu ostatnio dowiedziałem się, że u mojej koleżanki podejrzewają tę chorobę. Czy jaskra występuje głównie u starszych, czy może też u młodych osób, jeżeli nie jest wrodzona?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam,

Jaskra to choroba, która może występować w każdym wieku, nawet u niemowląt.  W wieku 30-35 lat choruje już około 3,5 procenta populacji.

Ryzyko zachorowania rośnie jednak wraz z wiekiem - po pięćdziesiątce jest od 5 do 10 razy wyższe niż u młodszych osób.