Czy jasnobrązowe up ławy przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej to coś poważnego?

Witam. Od 15 dni przyjmuję tabletki antykoncepcyjne (mini-pigułki/Ovulan). Zgodnie z zaleceniami ginekologa, jak i ulotki, zaczęłam stosowanie od 1. dnia miesiączki. Nigdy nie przyjęłam tabletki dłużej niż godzinę po "ustalonej godzinie ". Przez pierwsze 10 dni stosowania nie uprawiałam seksu, dopiero po 10. dniu stosowania współżyłam bez prezerwatyw z chłopakiem. Dziś rano zauważyłam u siebie jasnobrązowe upławy. Lekarz ostrzegał mnie, że jakieś plamienie może występować, jednak mówił, że zamiast krwawienia miesiączkowego. Czy powinnam się przejmować czy jest to naturalne zjawisko na początku antykoncepcyji hormonalnej?

Lek. Paweł Szadkowski

Nie powinno być powodu do niepokoju, przy pierwszych opakowaniach tabletek mogą występować plamienia.