Zapytaj lekarza

1 , 0 2 4 , 1 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy jazda na motocyklu ma jakiś wpływ na kręgosłup?

Dzień dobry. Czy jazda na monocyklu elektrycznym ma jakiś wpływ (pozytywny, bądź negatywny) na kręgosłup? Jeśli tak, to którą jego część obciąża najbardziej?
MĘŻCZYZNA, 24 LAT 1 tydzień temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Wszystko zależy jak ukształtowane są u Pana krzywizny fizjoligiczne kręgosłupa, przykładowo ich spłycenie w połączeniu ze staniem na monocyklu może zwiększać obciążenie dolnych kręgów w odcinku lędzwiowym przy nierównej i wyboistej nawierzchni. a przy pogłębionej lordozie na przykłak mogą być generowane wieksze siły scinające w dolnym odcinku kręgosłupa lędzwiowego. Jazdę na monocyklu mozna porownać tak naprawdę do długiego stania bo nie ma naprzemiennego ruchu konczyn dolnych. Przy zdrowym kręgosłupie ostrożna jazda nie powinna mieć negatywnego wpływu na kręgosłup. Swoim pacjetom bym go polecił, ale wspomniałbym aby dodali jeszcze jakąś inną aktywność dla poprawy kondycji :) Pozdrawiam Łukasz

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy