Czy jazda na rolkach i rowerze pomoże mi wyszczuplić uda i pośladki?

Witam! Mam 16 lat, 175 cm wzrostu i ważę 63 kg. Mam wąską talię, brzuch też jest ok, ale pośladki i uda - masakra. Chciałabym wysmuklić sobie uda i poprawić wygląd moich pośladków. Mam pytanie. Czy jazda na rowerze i na rolkach pomoże mi ładnie wyszczuplić uda i pośladki? Dodam, że mam szerokie biodra, a obwód moich ud wynosi 59-60 cm. Dla mnie to stanowczo za dużo. Nie czuję się komfortowo, mając na sobie krótką spódniczkę czy też spodenki. Słyszałam, że rolki i rower rozbudują mi mięśnie i będę miała je jeszcze grubsze, no albo że faktycznie wyszczuplą? Mam przykład koleżanki, która przez całe wakacje jeździła na rowerze i rolkach i wygląda świetnie, straciła dużo cm w udach. Co jest prawdą? Bardzo proszę o odpowiedź.

16 LAT ponad rok temu

Witam,

myślę, że to świetny pomysł. Rozbudowa masy mięśniowej trwa jakiś czas i nie masz się czym martwić. Dzięki ćwiczeniom z pewnością wyszczuplisz pożądane partie ciała. Dodatkowo polecam pływanie, które nie jest męczące, redukuje ewentualny cellulit, ujędrnia ciało i je wysmukla. A więc do dzieła!

Pozdrawiam