Czy jeden keloid świadczy o skórze skłonnej do keloidów?

Keloid, a tatuaż Dzień dobry, planuję zrobić sobie tatuaż. Po szczepionce na gruzlicę powstał mi keloid. Boję się, że podobną reakcję skóry będę miała po zrobieniu tatuażu. Chcę dodać, że inne rany goją mi się dobrze, mam też w uszach liczne kolczyki, które nie spowodowały takiej reakcji. Czy jeden keloid świadczy o skórze skłonnej do keloidów i dyskwalifikuje mnie do zrobienia tatuażu?

Aleksander Ropielewski

Zważywszy na fakt, żę jest to keloid w miejscu po szczepieniu na gruźlicę nie jest to przeciwwskazanie do wykonania tatuażu i nie oznacza, że ma Pani tendencje do keloidów.