Czy jeden podwyższony wynik glukozy w krwi jest wystarczającym powodem do postawienia diagnozy?

Witam serdecznie. W 7 tyg ciazy, z wyników badan z krwi, na podstawie wyniku poziomu glukozy we krwi 98 mg na czczo, ginekolog stwierdziła, że mam cukrzycę ciążową i skierowała mnie do diabetologa. U lekarza diabetologa byłam w 9 tyg. Nadal dysponując tym jednym wynikiem w wysokości 98 mg na czczo. Diabetolog potwierdził diagnozę, dał glukometr, kazał mierzyć cukier na czczo i po 3 głównych posiłkach. Nie przekraczać 90 na czczo, i 140 w godzine po posiłkach. Czy jeden podwyższony wynik glukozy w krwi jest wystarczającym powodem do postawienia diagnozy? Dodam, ze jestem w grupie ryzyka, ważę 99 kg, jest to moja pierwsza ciąża, ale diagnoza po jednym wyniku wydaje mi się być trudna do postawienia. A postawiona została

Lek. Paweł Szadkowski

Tak, jeden zły wynik wystarczy, aby rozpoznać cukrzycę ciążową. Proszę stosować się do zaleceń lekarza.