Czy jeden wystający ząb wymaga założenia aparatu ortodontycznego?

Witam, mam wystający ząb trójkę czy można coś z tym zrobić bez aparatu

Należy zadać pytanie dlaczego owa trójka nie zmieściła się w łuku zębowym. Zwykle szczęka na skutek zaburzeń odporności jest w takich sytuacjach za mała i wymaga rozbudowy - nie mówiąc o wsparciu układu odpornościowego. Pozdrawiam

Nie można, ponieważ ząb sam nie zmieni swojego położenia. Proszę zgłosić się na wizytę konsultacyjną do ortodonty, gdzie lekarz oceni zgryz i przedstawi możliwe opcje leczenia. Wybór aparatów ortodontycznych jest naprawdę szeroki, poczynając od tradycyjnych aparatów ligaturowych: m.in. metalowych czy szafirowych poprzez aparaty lingwalne (zakładane od strony podniebienia i języka) po aparaty nakładkowe Invisalign. Te ostatnie mogą być rozwiązaniem w Pani przypadku, ponieważ są bardziej komfortowe w noszeniu, praktycznie niewidoczne dla oka i można je zdjąć np. do zabiegów higienicznych czy posiłków. Jeśli wada nie jest duża, leczenie ortodontyczne nie będzie trwało długo.

Pozdrawiamy, stankowscybialach.pl, badzbystry.pl