Czy jednak jest to za mało kalorii i spadnie metabolizm?

Witam serdecznie. Czy kobieta (29 lat, 153 cm, 77 kg), która je tyle ile wynosi jej podstawowa przemiana materii (nieco ponad 1500 kcal) schudnie jedząc tyle i mając codziennie deficyt 500 kcal poprzez ćwiczenia? Czy jednak jest to za mało kalorii i spadnie metabolizm? Zależy mi na chudnięciu 2 kg miesięcznie. Dziękuję za odpowiedź

Witam, wg wyliczeń całkowitej przemiany materii Pani zapotrzebowanie na ilość kcal wynosi ok 2600, przy założeniu średniej aktywności fizycznej. Najbezpieczniejsze i najtrwalsze efekty kuracji odchudzającej uzyskamy tracąc ok 05,do1 kg na tydzień. Ważne aby ilość dostarczonych kcal nie była niższa niż ilość kcal wyliczona z podstawowej przemiany materii.
Bardzo dobrze że regularnie uprawia Pani sport, to na pewno pomoże stracić kilogramy. Proszę tylko pamiętać odpowiednim komponowaniu posiłków przed i po treningu oraz o regularnym spożywaniu kolejnych posiłków. Zbyt duże przerwy pomiędzy również osłabią tempo przemiany materii.