Czy jednorazowe przedawkowanie może zaszkodzić płodowi?

Witam. Jestem w 6 tygodniu ciąży przez pomyłkę wzięłam łyżkę stołową 15 ml tranu a zalecana dawka to 5 ml. Czy jednorazowe przedawnienie może zaszkodzić płodu?

Witaminy w ciąży

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nie, jednorazowa przekroczona dawka nie powinna wyrządzić żadnej krzywdy PŁODOWI. Należy jednak na przyszłość uważnie czytać etykiety/ulotki dołączone do suplementów diety i leków.