Czy jedyna droga to usunięcie zęba?

Szóstka dolna pomimo przeleczenia kanałowo parę lat temu i 2 miesiące temu ponownie pod mikroskopem dalej powoduje powstawanie przetok ( znacznie mniejszych po leczeniu mikroskopomym niż przed). Czy jedyna droga to usnunięcie zęba skoro 2 po mikrospopowym leczeniu pojawia się dalej przetoka ( mniejsza). Czy jest inna alternatywa?

Ocena szans leczenia należy do lekarza,który dokładnie analizuje stan kliniczny i informuje pacjenta o wszystkim.Być może mimo najszczerszych chęci ząb nadaje się tylko do usunięcia.