Czy jedynym rozwiązaniem jest wizyta u psychologa?

Od jakiegoś czasu dręczą mnie pewne myśli i nie wiem jak sobie z nimi poradzić. Chciałabym mieć zaburzenia odżywiania. Anoreksję, bulimie, ortoreksje... Nie wiem dlaczego, ilekroć czytam bądź słyszę coś o tego typu zaburzeniach jestem zafascynowana i uważam to za ciekawe. Dlaczego tak się dzieje? Czy jedynym rozwiązaniem jest wizyta u psychologa?

Pytanie na czym polega fascynacja. Jeśli czytasz o tym, poszukujesz informacji, rozwijasz się w zakresie wiedzy w tym temacie - to ok. Tak rodzą się specjalizacje - być może taka jest twoja :) Jeżeli jednak fascynacja polega na chęci "spróbowania" jak to jest, albo powielania chorego funkcjonowania osób zaburzonych - wtedy jest to ogromny wykrzyknik i warto się skonsultować z psychologiem, bo być może pod płaszczem fascynacji kryje się coś głębszego. I bardziej niepokojącego, co potrzebuje przepracowania. Zastanów się zatem w jaki sposób wygląda Twoja fascynacja - i zadecyduj. Pozdrawiam.