Czy jedząc 1400 kcal, schudnę 1,5-2 kg w przeciągu miesiąca?

Czy jedząc 1400 kcal schudnę 1,5-2 kg w przeciągu miesiąca? Ważę obecnie 57 kg przy 173 cm. Choruję na niedoczynność tarczycy ale przyjmuje dobrze dobraną dawkę leków. Wcześniej już odchudzałam się na 1200 kcal, ale czułam się trochę osłabiona. Nie ćwiczę, ale staram się ruszać, spacerować często, jeździć na rowerze. Nigdy nie miałam nadwagi ani otyłości. Boję się tylko ze 1400 kcal to za duża kaloryczność dla mnie by schudnąć.

Witam. Waga 57 kg przy 173 wzrostu jest bardzo prawidłową wagą. Jest Pani szczupła i Pani wskaźnik BMI wynosi 19 (waga właściwa jest od 18,5-24,9 BMI, a od 25 zaczyna się nadwaga). Jestem przekonany, że wiele kobiet chciałoby tak wyglądać jak Pani, gratuluję.

Odpowiadając na pytanie - tak, powinna Pani schudnąć przy diecie 1400 kcal, ponieważ w gabinetach dietetycznych stosuje się taką dietę, kwestia tylko czy dalsza redukcja masy ciała jest Pani potrzebna? Parę kilogramów mniej może doprowadzić do niedowagi i konsekwencji zdrowotnych, proszę mieć to na uwadze. Proszę rozważyć także przyczyny psychologiczne - dlaczego chce Pani się odchudzać dalej? Dzisiaj wiele kobiet ma zaburzenia odżywiania, proszę uważać.

Na stronie potreningu.pl może Pani sprawdzić ile kalorii powinna Pani minimalnie przyjmować do dobrego funkcjonowania orgaznizmu (tzw. BMR - podstawowa przemiana materii) oraz ile kalorii przy danym wysiłku fizycznym pozwoli zachować wagę na tym samym poziomie. W Pani przypadku przy 1700 kcal (brak ćwiczeń) dziennie utrzyma Pani 57 kg na stałe. Przy lekkich ćwiczeniach może jeść Pani nawet 1900 i zachować tą samą wagę.

http://potreningu.pl/calculators/bmr

1400 kcal nie jest dużą ilości kalorii dla tak wysokiej i dorosłej kobiety, w normie wagowej.
Pozdrawiam serdecznie

Witam. Pani waga jest prawidłowa, po co chce Pani ją jeszcze obniżyć? Może warto byłoby przyjrzeć się bliżej temu dążeniu do szczupłej sylwetki. Może po prostu za mało Pani siebie akceptuje? Przecież nie ma Pani napisane na czole, ile Pani waży, ważniejsze by być zdrowym.
A odpowiadając wprost na zadane pytanie: jeśli będzie Pani trzymać te 1400 kCal i sporo się ruszać, to oczywiście może Pani schudnąć, chociaż efektywność chudnięcia to jest bardzo indywidualna kwestia.
Zachęcam jednak raczej do autorefleksji.

Witam.Jeżeli będzie Pani ćwiczyć to schudnie Pani chociaż jest to kwestia indywidualna.Ma Pani wagę idealną wiec nie widzę potrzeby dalszego odchudzania.
Pozdrawiam
Monika Konieczna

Witam,

w tym momencie Pani waga jest prawidłowa. Nie widzę konieczności odchudzania. Jeżeli zaś chciałaby Pani wymodelować ciało to zalecam ćwiczenia. Nie powinna Pani redukować wagi.
Przy kaloryczności 1400kcal powinna Pani gubić kilogramy nie mniej jednak zawsze jest to kwestia bardzo indywidualna.
W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk