Czy jedzenie domowych przetworów mięsnych może być niebezpieczne?

Czy jedzenie domowych przetworów mięsnych może być niebezpieczne? Wszystkie są poddawane pasteryzacji, ale boje się o jad kiełbasiany.

Dzień dobry,

Jeżeli czysto i higienicznie przygotowuje Pani potrawy. Mięso jest dobrej jakości, oraz wiadomego pochodzenia, a słoiki do których Pani wkłada potrawy są wyparzane tuż przed ich uzupełnieniem. Nie powinno być obaw.
Proszę pamiętać że takie przetwory można przechowywać do 4 tygodni.