Czy jedzenie kaszy manny i picie kakao nie spowoduje, że przytyję?

Mam 12 lat, 158 cm wzrostu i ważę 50 kg. Chcę schudnąć, lecz wiem, że w okresie dojrzewania to bardzo niezdrowe. Czy jedzenie kaszy manny na śniadanie, nie spowoduje, że przytyję. A kakao? I z kakao to jeszcze jedna sprawa, lepiej zwykłe czy np. Puchatek? Pozdrawiam!:**
12 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

bardzo się cieszę, że zdajesz sobie sprawę z niebezpiecznych konsekwencji odchudzania w okresie dorastania. Twoja masa ciała jest jak najbardziej prawidłowa, więc odchudzanie nie jest Ci potrzebne. Są bardziej wartościowe pod względem odżywczym kasze np. jaglana, ale od samego jedzenia kaszy manny czy picia kakao nie przytyjesz.
Ważne jest, ile kalorii spożywasz w ciągu dnia i czy nie jest ich więcej od tych, które spalasz. Jeśli jesz więcej, wówczas przytyjesz. Im więcej jesz, tym wyższa powinna być Twoja aktywność fizyczna i odwrotnie. Kakao najlepiej wybrać naturalne. Możesz je lekko osłodzić miodem do smaku. Napoje typu Puchatek, oprócz kakao, zawierają również cukier, glukozę, sól i inne dodatki.

Pozdrawiam