Czy jedzenie kurczaka z ryżem przez dłuższy czas może być szkodliwe dla zdrowia?

Witam, czy jedzac codziennie przez pol roku okolo 700g kurczaka z ryzem + warzywa do tego, moze wyniknac z tego jakas choroba? Organizm jest gotowy na taka ilosc miesa i ryzu spozywanego dzien w dzien?

Witam serdecznie,

Ogólnie rzecz biorąc dieta powinna być bardziej urozmaicona. Jeżeli zaś kurczak pochodzi ze sprawdzonego źródła, ryż jest najlepiej naturalny brązowy to nie widzę przeciwwskazań. Dużo też zależy od kaloryczności jadłospisu, zapotrzebowanie energetycznego danej osoby oraz od aktywności fizycznej i stylu życia.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam serdecznie!
Z żywieniowego punktu widzenia wszystkie diety opierające się na jednym składniku mogą okazać się dietami niedoborowymi m.in. w podstawowe dla funkcjonowania organizmu witaminy i składniki mineralne. Zachęcam do zapoznania się z zasadami zdrowego żywienia oraz stosowania różnorodnej i pełnowartościowej diety.
Zapraszam również do odwiedzenia http://diet-coaching.xaa.pl/galeria-diet-coaching/www-diet-coaching-xaa-pl-dietetyczne-wskazowki/
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska