Czy jedzenie ma wpływ na zespół cieśni nadgarstka?

Czy jedzenie ma wpływ na zespół cieśni nadgasrtka? Jak powinna się odżywiać kobieta po 50 roku życia, u której podejrzewa się tę chorobę? Czy jedzenie ma w ogóle wpływ?

Witam,

Osoby mające dolegliwości, ze strony nerwu pośrodkowego, zespół cieśni nadgarstka, powinny ograniczyć spożycie soli i tłustych potraw, tak aby równowaga jonów zapobiegała pęcznieniu tkanek a co za tym związane zmniejszajała ucisk na nerw. Należy również spożywać dużo płynów ( woda mineralna) jak i można stosować suplementację witamin D3 i z grupy B, pomagają regenerować nerwy.