Czy jeśli będę brał leki to jest szansa, że wyleczę nerwicę natręctw?

Mam 18 lat i chce isc do psychiatry zeby pomogl mi wyleczyc zaburzenia obsesyjno - kompulsyjne czyli nerwice natrectw. Jak bede regualrnie stosotwal leki to jest szansa ze szybko uda mi sie wyleczyc to? Na to sa podobno teraz takie leki ze szybko ustepuje to ale wole sie upewnic

Dzień dobry,
Oczywiście jest taka szansa, ale z dużym prawdopodobieństwem może okazać się potrzebna równolegle prowadzona do farmakoterapii psychoterapia poznawczo - behawioralna. Jeśli chodzi o rokowania w Pana przypadku i dobór metod leczenia to najlepiej przedyskutować to z lekarzem prowadzącym. Leczenie zaburzeń psychicznych niestety wymaga czasu, ale tu każdy przypadek jest inny i nie jest łatwo określić przybliżonego czasu leczenia. Polecam Panu jako uzupełnienie terapii a nie jej zastępstwo dwie książki: "Mindfulness. Trening uważności" Mark Williams, Dany Penman, Wyd. Samo Sedno (trening oparty na technikach medytacyjnych pozwala na ignorowanie natrętnych myśli) oraz "Zaburzenia obsesyjno - kompulsyjne. Poradnik z ćwiczeniami opartymi na uważności i terapii poznawczo - behawioralnej" Jon Hershfield, Tom Corboy, Wyd. Uniwersytetu Jagiellońskiego. Mam nadzieję, że leczenie przyniesie szybkie efekty i tego też Panu życzę.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/