Czy jeśli będę w ciąży, zagrażam dziecku?

witam wyniki CMV robione w kwietniu 2017 - Igg 237 (reaktywne, Igm 0,291( niereaktywne) wyniki awidności 80 ( wysoka). Czy jestem juz po pierwotnym zakażeniu?? czy jesli bede w ciązy to zagrażam dziecku?? ?Dlaczego Igg jest takie wysokie??w listopadzie miałam robione Igg 240 (aktywne) a Igm 0,2(nieaktywne) dlaczego ta wartość Igm raz jest pozytywna raz negatywna??o czym świadczy??dziekuje

Lek. Tomasz Budlewski

w obu podanych przykładach jest IgM nie aktywne co przemawia za brakiem świeżego zakażenia. co do igG i awidności świadczą o dawniejszym zakażeniu i nie powinno być zagrożenia w ciąży, aczkolwiek jeżeli już Pani będzie w ciąży wskazana jest kontrola.