Czy jeśli chce zmienić pierwszy dzień miesiączki, to mogę skrócić przyjmowanie tabletek placebo do jednego dnia?

witam! stosuje regularnie tabletki antykoncepcyjne (24 aktywne+ 4 placebo). czy jesli chce zmienic pierwszy dzien miesiaczki, moge skrocic przyjmowanie tabletek placebo do 1 dnia (bo chcialabym o jeden dzien) i czy wowczas ochrona zostaje zachowana?? (Czyli podsumowujac: 24 aktywne+ 1 placebo i od razu nowe opakowanie. ) pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Może Pani skrócić jednak jeżeli chce Pani skrócić o 1 dzień powinna Pani wziąć 24 tabl. aktywne i 3 tabl. placebo, ochrona zostanie zachowana.