Czy jeśli ciągle się stresuję, nawet bez powodu, to mam nerwicę albo depresję?

Witam, Mam na imię Mateusz, mam 18 lat, od kilkunastu dni zacząłem odczuwać niepokojący objaw. A mianowicie czuję się jakbym nie kontaktował z rzeczywistością. Rozumiem co się do mnie mówi, reaguje normalnie, myślę logicznie tylko mam wrażenie że ja to nie ja. Nie palę, nie pije i nie zażywam żadnych narkotyków. Jest to dziwne uczucie, tym bardziej, że odczuwam czasami taką pustkę w głowie, nie myślę, robię wszystko jakby z przyzwyczajenia, ale jestem tego świadomy. Chciałbym się dowiedzieć czy to może być nerwica czy depresja, dodam że czuję czasami stres, nawet jak nie robię nic stresującego. Proszę o odpowiedź.

Witam!
Stres, o którym piszesz, może być odczuwanym silnym lękiem. Objawy opisane na początku listu mogą być elementem nerwicy. Aby uzyskać dokładną diagnozę warto, żebyś udał się do psychologa lub psychiatry. Dzięki temu też uzyskasz konkretne informacje, jakiego rodzaju leczenia wymagasz i czy w ogóle jest ono Ci potrzebne.
Wizyta u specjalisty pozwoli Ci także poznać przyczyny zaburzeń. Z pomocą specjalisty możesz powrócić do równowagi psychicznej i wpłynąć na poprawę swojego samopoczucia.
Pozdrawiam

Witam,

wskazane jest wsparcie psychologiczne z pomocą specjalisty łatwiej będzie zrozumieć i pokonać problem.

Pozdrawiam serdecznie