Czy jeśli krwawienie pojawi się w ciągu tych dwóch ostatnich tabletek mogę wziąć atywię?

Dzień dobry ,mam pewien problem ,a moja Pani „ginekolog” nie potrafi mi pomoc.. bardzo długo brałam tabletki microgynon 21 ,ale miesiączki miałam zbyt bolesne i za krótkie wiec zmieniła mi qlaira jednak po tych tabletkach dostałam trądzik na twarzy ,plecach i dekolcie oraz mam zmienne humory. Pani doktor stwierdzila ze nie wie co ma wymyślić wiec ja zaproponowałam tabletki które miałam na początku atywie i teraz moj problem ponieważ mam je wziąć w pierwszy dzień miesiączki ,ale zostały mi 2 tabletki które tak naprawdę nie maja żadnego składu ,czy jeśli krwawienie pojawi się w ciągu tych dwóch ostatnich tabletek z qlairy mogę wziąć atywie ? A jeśli pojawi się pozniej czy w ciągu pierwszego tygodnia muszę się dodatkowo zabezpieczać ?

Powinna Pani wziąć dwie nieaktywne tabletki poprzedniego leku i następnego dnia rozpocząć przyjmowanie Atywii bez względu na to czy pokaże się miesiączka czy nie.