Czy jeśli miało się nowotwór, powinno utrzymywać się nadczynność?

Witam jestem po wycięciu tarczycy z powodu wola nadczynnego, nadczynność tarczycy Gravesa Basedowa. Wiem, że jeśli miało się nowotwór powinno się utrzymywać nadczynność żeby nie prowadzić komorek do regenracji. Jak to jest ze mną? U mnie wszystko ok. powinni mnie prowadzić do nadczynności czy niedoczynności? bo słyszałam, że tarczyca może odrastać. Niestety z moim lekarzem nie da się o tym porozmawiać, dopiero jak zmienię to zapytam. Jak to jest?

Jeśli tarczyca została wycięta z powodu choroby Gravesa-Basedowa po zabiegu należy utrzymać normę w zakresie poziomu hormonów tarczycy. Suplementacja hormonalna powinna być tak ukierunkowana, aby hormony tarczycy w organizmie znajdowały się w zakresach norm laboratoryjnych. Tylko w przypadku nowotworów tarczycy postępowanie jest inne.