Czy jeśli moja waga wróci do normy, to czy wróci miesiączka?

Witam, po odchudzaniu zanikła mi miesiączka. Zdaję sobie sprawę, że jest to spowodowane niedowagą. Dlatego wiem, że muszę przytyć. Chcę tego. Czy jeśli moja waga wróci do normy, to czy wróci miesiączka? Po jakim czasie zgłosić się do ginekologa? Co więcej, byłam już u ginekologa, po tabletkach hormonalnych miesiączka nie wystąpiła. Bolą mnie tylko jajniki, jak na okres. Jak pomóc mojemu brzuchowi? Czuję się tak, jakby coś nie chciało puścić miesiączki. Bardzo proszę o pomoc

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

jak rozumiem, inne przyczyny braku miesiączki poza odchudzaniem zostały wykluczone w wyniku Pani konsultacji u ginekologa.
Wobec tego, powrót do należnej masy ciała jest podstawowym warunkiem przywrócenia prawidłowego, fizjologicznego cyklu miesiączkowego. Przyczyny braku miesiączki nie znajdują się w Twoim brzuchu, lecz ośrodkach regulujących cykle hormonalne: przede wszystkim - podwzgórzu.
Jeśli chcesz sobie pomóc, powinnaś przytyć.

Z pozdrowieniami