Czy jeśli tabletkę przełamie na pól to można liczyć to jako polowa dawki leku?

Czy jesli tabletke np sertraline 50 mg przelame na pol to mozna liczyc to jako sertrline 25 mg? Albo jesli wezme dwie tabletki sertraliny 50 mg bedzie sie to rownalo jako jedna tabeletka sertraliny 100 mg ?

Lek. Wojciech Zygmunt

Tak. Połowa tabletki to pół dawki. Dwie tabletki to podwójna dawka.