Czy, jeśli to depresja, powinnam zgłosić się do lekarza?

  Witam, Mam 16 lat i ostatnimi czasy mam wrażenie, że wszystko się sypie. Jestem nieszczęśliwie zakochana, a mój obiekt westchnień jest uzależniony od substancji odurzających. Żyję jego życiem, dosłownie. Wpływa to na mnie, albowiem cały czas myślę tylko o nim, czy wszystko jest w porządku. Oprócz tego nie mam żadnej motywacji do życia, pracy, nauki. Zaczęłam palić i pić. Moim ulubionym zajęciem stało się spacerowanie po mieście i myślenie. Ostatnio nie zważając na ludzi usiadłam na chodniku i zaczęłam płakać, a ból i histeria tak mną zawładnęły, że nie mogłam iść dalej. Wieczory stały się dołujące, często płaczę choć czasem już nie mam na to siły. W skali depresji Becka dostałam 38 punktów. Co powinnam zrobić?

Witam!
Jesteś młodą osobą, która przeżywa burzliwy okres dojrzewania. W czasie dojrzewania młodzi ludzie na większość spraw i sytuacji w ich otoczeniu reagują bardzo emocjonalnie. Powoduje to intensywne reakcje i czasem działania, które nie są przemyślane.
Kochasz chłopaka, który jest uzależniony. Dopasowujesz się do niego i zatracasz siebie. Myślę, że nie tyle potrzebna jest Ci wizyta u lekarza, co pomoc osoby zaufanej, która będzie mogła otoczyć Cię wsparciem i zrozumieć Twoje problemy. Samotnie trudno jest stawiać czoła przeciwnością. Mając wsparcie ze strony innych można łatwiej radzić sobie z trudnościami. Zastanów się, czy w Twoim otoczeniu jest taka osoba i czy chcesz skorzystać z jej pomocy. Jeśli nie masz nikogo takiego, to zachęcam do wizyt u psychologa lub pedagoga oraz korzystania z for internetowych, grup wsparcia oraz telefonów zaufania.

Pozdrawiam