Czy jeśli w młodości zapuszczam włosy to w wieku 30-40 lat będę łysy?

Witaj! Jestem nastoletnim chłopakiem i zapuszczam włosy, są już długie, lekko za uszy. Grzywka sięga pod nos. Rodzice straszą/ostrzegają mnie, że jeśli teraz będę zapuszczał włosy to w wieku 30-40 lat wyłysieję. Podobno włosy łamią się pod swoim ciężarem i cebulki wypadają. Myję włosy codziennie i wycieram je lekko ręcznikiem (by szybciej wyschły gdy gdzieś się spieszę). Gdy je rozczesuje czasem skołtunieją i wypadają, ale to podobno normalne. Nie mam jakoś specjalnie mocnych włosów. Czy rodzice mówią mi prawdę i powinienem podciąć włosy czy tylko tak mnie straszą, bo nie podoba im się mój zamiar zapuszczenia włosów?

ponad rok temu

Witam serdecznie,
Zapuszczanie włosów nie wpłynie w żaden sposób na łysienie. Łysienie bardzo często uwarunkowane jest genetycznie, długość włosów na to nie wpływa, natomiast przyczyną nadmiernej utraty włosów może być nadmierna stylizacja lub niewłaściwe ich pielęgnowanie.
Polecam Panu artykuły zawarte na naszym portalu omawiające te zagadnienia.
Podczas mycia włosów zazwyczaj wypada ich nieco więcej, proszę również zwrócić uwagę na sposób wycierania mokrych włosów.

Pozdrawiam

Długość włosów jeśli są zdrowe i odpowiednio zadbane nie powinna wpłynąć na łysienie w późniejszym wieku, chyba że wystąpią jakieś zmiany np. hormonalne w póxniejszym wieku i inne czynniki genetyczne mogą również na to wpłynąć.