Czy jeśli zacznę więcej jeść, przybiorę na nogach?

Witam, mam 19 lat, obecnie przy wzroście 170 cm ważę 46 kg. Ponad rok temu schudłam, ważyłam ok 57-58 kg, zmniejszyłam ilość posiłków, bardzo zaczęłam kontrolować to co jem, kiedyś codziennie jadłam jakiegoś czekoladowego batonika lub inne słodycze, teraz raz na tydzień pozwolę sobie na drożdżówkę. Bardzo boję się przytyć, ważę się kilka razy dziennie. Od zawsze moim kompleksem były grube łydki, teraz mają 34-35cm i chciałabym aby takie zostały. Czy jeśli zacznę więcej jeść przybiorę na nogach ?

To gdzie tyjemy zależy od ruchu, czynników genetycznych i rodzaju diety. Tak częste ważenie się nie pomaga Pani bo wywoluje stresy i tenndwncje do zatrzymywania wody z powodu stresów. Polecam indywidualną konsultację u dietetyka, który sprawdzi analizatorem skład ciała i będzie w stanie powiedzieć Pani coś więcej.

Magdalena Maciejewska
Dietetyk Bydgoszcz
http://www.maciejewska.eu

Dzień dobry,

na początku warto zaznaczyć, że codzienne ważenie się nie jest konieczne, a wręcz może doprowadzić do nadmiernego przejmowania się swoją masą ciała.

Aktualnie Pani masa ciała jest zdecydowanie za niska ( bmi = 16, gdzie norma jest powyżej 18,5 = zalecana masa ciała dla Pani to minimum 53 kg.).

Wzrost masy ciała o te kilka kilogramów nie powinien spowodować widocznego wzrostu objętości łydek.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

Pani wskaźnik BMI wynosi: 15.92 i oznacza wygłodzenie. Dla podanego wzrostu (170 cm) prawidłowa waga wynosi pomiędzy: 53 a 72 kg. Dlaczego zaczęła Pani tak radykalne odchudzanie? Codzienne ważenie nie przynosi nic dobrego, wywołuje jedynie stres. Wygląd ciała możne fantastycznie zmodyfikować za pomocą odpowiednich ćwiczeń, które zdecydowanie poprawiłyby wygląd łydek. Nie można przewidzieć, gdzie odłoży się tkanka tłuszczowa. Dlatego najlepiej połączyć racjonalne odżywianie z ćwiczeniami na siłowni.

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam na konsultacje,
Paulina Roziewska
proziewska@gmail.com, 515 090 252
http://dietetyka-medyczna.pl/