Czy jest coś, co pomogłoby dziecku znowu chodzić spać o normalnej godzinie?

Witam, mój syn ma 9 lat, ma zdiagnozowane hiperkinetyczne zaburzenia zachowania. Przyjmuje medikinet cr 20, jednak od momentu przyjmowania leku ma bardzo duży problem z usypianiem, nawet gdy światło i wszystkie sprzęty są pogaszone on i tak nie może spać. Czasami to trwa nawet do w pół do 1 w nocy. Jak już uśnie to śpi do rana, czasami ma problem przez to wstać do szkoły. W badaniach krwi ma wszystko w normie. Melisa nie pomaga. Dodam, że przed braniem leków szedł spać ok 21. Czy jest coś co pomogłoby mu znowu chodzić spać o normalnej godzinie?

Szanowna Pani,
nadpobudliwość psychoruchową można regulować aktywnością fizyczną; basen, taniec, joga i zabawy z piłką (piłka nożna, siatkówka, koszykówka, piłka ręczna, baseball), spacer. Należy pamiętać, że uprawiana dyscyplina powinna sprawiać dziecku przyjemność. Ćwiczenia trzeba dobrać indywidualnie - spróbujmy znaleźć taki rodzaj ćwiczeń, który przyniesie dziecku najwięcej korzyści, pozwoli zrelaksować się i dostarczy jak najwięcej radości. Może to być nawet zwykłe bieganie rano przed pójściem do szkoły. Wschodnie walki sztuki wskazane byłyby, ponieważ, to nie tylko umiejętność pracy rąk i tułowia zharmonizowana z pracą nóg, ale równocześnie skoordynowana praca funkcji poznawczych - cała filozofia i sztuka wytaczania celów. Dziecko uczy się zachowań w grupie, liczenia się z drugą osobą i całą drużyną, czyli cały proces interakcji wśród rówieśników. Praca z oddechem pozwala na rozwój umiejętności radzenia sobie w sytuacjach stresujących. Dziecko uczy się relaksacji i uspakaja. Zwiększa się u niego świadomość myśli i odczuwanych emocji oraz gotowość panowania nad nimi. Ćwiczenia oddechowe - relaksacja fizyczna poprzez oddychanie; dotlenia mózg, regulując ciśnienie krwi i rozładowując wewnętrzne napięcia. Określony system ćwiczeń połączonych z oddechem pomaga łagodnie usunąć blokady z ciała, polepsza dotlenienie organizmu i uspokaja umysł, co sprzyja budowaniu lepszej koncentracji. Ćwiczenia zwiększają wydajność procesów poznawczych poprzez uważność "tu i teraz" - dodają pozytywnej energii, poprawiają pamięć, wzrok i słuch. Można ćwiczyć z dzieckiem, w domu wieczorem.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Pani,

A jak jest z regularną aktywnością fizyczną u Pani Synka?

Jest takie powiedzenie, którym tutaj chętnie dzielę się, że:
RUCH zastąpi niemalże każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu...

Serdeczności i tylko powodzenia dla Pani i Synka,

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605