Czy jest dla mnie szansa na normalne życie?

Witam, Mam 22 lata i mam problemy z mężczyznami. Byłam już w dwóch poważnych związkach jednak w żaden nie mogłam się zaangażować w stu procentach. Od zawsze szukam atencji i zainteresowania u mężczyzn. Jeśli ją dostaje, czuję się niesamowicie dobrze. Będąc z kimś w związku, interesuje się innymi, lubię rozmawiać i kokietować. Jednak nigdy nie dopuściłabym się zdrady, mam swoje granice. Od osoby z którą jestem wymagam opiekowania się mną, pilnowania, można nawet powiedzieć, że chce, żeby mnie ktoś "uratował". Ciągłego upewniania w swoim uczuciu, bycia zdecydowanym, że chce się mnie, czasem nawet deklaracji. Załamuje mnie moje dotychczasowe życie i fakt, że każda osoba potrafi być w szczęśliwym związku, a ze mną jest coś nie tak. Czuję, że się pogubiłam w tym wszystkim i nie mogę sobie poradzić. Czy to możliwe, żeby to było z powodu mojego ojca, który był niedostępny w okresie mojego dzieciństwa i dorastania? Jakie kroki powinnam podjąć i czy jest dla mnie szansa na normalne życie? Z góry dziękuję za odpowiedź

Witam
Opisany problem jest wielowątkowy i złożony i odpowiedź na portalu niewiele pomoże.
Proponuję zgłosić się do doświadczonego psychoterapeuty, aby przyjrzeć się swoim blokadom, emocjom, lękom i uporządkować to, co nieuporządkowane . Jedynie podczas procesu terapeutycznego można rozpoznać swoje lęki, potrzeby i zrozumieć swoje niepokoje.Jednocześnie proces terapeutyczny jest zawsze krokiem w rozwoju osobistym i porządkuje często wiele innych "spraw", które mają związek ze zgłoszonym problemem.
Pozdrawiam
Anna Szyda