Czy jest domowy sposób na złagodzenie blizn?

witam, córka 7lat przechodzi ospę, i jak to u dzieci rozdrapała krosty na nosku, zrobiły się jej ranki i strupki, strupki zdrapała i okazało się, że są dość głębokie dziurki, smaruję ją wariderm polecenie lekarza, czy jest domowy sposób na złagodzenie blizn i czy można już go stosować, ospa została rozpoznana w poniedziałek i cały czas smarujemy tą maścią 2x dziennie, dziękuję za odpowiedź

Witam serdecznie

Niestety rozdrapane pęcherzyki po ospie mogą się goić z powstaniem zagłębionych blizn.
Jeżeli ranki się jeszcze nie wygoiły i nie swędzą to zalecam kremy regenerujące np: Cicalfate Avene 3xdz. Jeżeli ranki się wygoiły to polecam stosowanie żelu sylikonowego 2-3xdz np: Bliznasil. Taka terapia może złagodzić powstałe blizny, niestety ich nie usunie. W przyszłości jeżeli blizny będą bardzo widoczne to zalecam podcięcie blizn i ich laserowe opracowanie.
Najważniejsze, żeby córka nie rozdrapywała niewygojonych ranek.

Pozdrawiam
Michał Rożalski
spec. dermatolog