Czy jest duża szansa, że będę w ciąży?

Witam,
staramy się z partnerem o dziecko. Kochaliśmy się w niedzielę 31 i 1 w poniedziałek i on skończył w te dni w środku. Cykle mam 32 dniowe, a ostatni okres miałam 15 stycznia..Chciałabym się dowiedzieć, czy jest duża szansa, że będę w ciąży? I czy test zrobiony w dniu spodziewanej miesiączki lub dzień później będzie wiarygodny?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Nie sposób ustalić nawet w przybliżeniu prawdopodobieństwa zajścia w ciąże, ponieważ wpływa na nie bardzo wiele czynników. Proszę pamiętać, że nawet zdrowe, płodne pary niejednokrotnie starają się o dziecko rok i dłużej. W opisanej przez Panią sytuacji prawdopodobnie kochała się Pani z partnerem w okresie płodnym, istnieje więc stosunkowo duża szansa na zajście w ciążę. W razie niepowodzenia proszę się nie zrażać ani nie denerwować, tylko powtarzać próby w kolejnych cyklach. Test wykonany w okresie spodziewanej miesiączki powinien dać już wiarygodny wynik. W razie wyniku negatywnego, może Pani ponowić test po tygodniu (jeżeli miesiączka nadal nie będzie się pojawiała).

Pozdrawiam serdecznie!