Czy jest duże prawdopodobieństwo, że jest to plamienie implantacyjne?

W niedziele wieczorem miałam stosunek z chłopakiem. Dzień ten przypadał na 3 tabletkę antykoncepcyjna z pierwszego tygodnia. Niestety kolejną tabletkę mogłam zażyć dopiero w czwartek, co też uczyniłam w godzinach popołudniowych. Niedługo po tym pojawiło się plamienie - tylko za pierwszym razem czerwone, rzadkie, a później gęste, brązowe, trwa to 3 dzień. Pojawia się 2/3 razy w ciągu dnia. Czy to może być plamienie implantacyjne? Czy prawdopodobieństwo zajścia w ciąże jest duże? W poniedziałek wybieram się do lekarza, jednak bardzo się martwię...

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym wykonać test ciążowy oraz skonsultować się z ginekologiem.