Czy jest inna metoda leczenia anemii?

Witam, mam 35 lat i stwierdzoną anemię z powodu niedoboru żelaza; ostatnie wyniki morfologii: HCT - 27,6; RBC - 4,65; HGB - 7,5; WBC - 6,9; MCV - 59,4; MCHC - 27,2; MCH - 16,1; RDW - 18,7; PLT - 346, żelazo w surowicy - 15 ug/dl; TIBC - 470 ug/dl; UIBC - 455 ug/dl; procent wysycenia - 3,2%, ferrytyna - 3 ng/ml, transferyna - 403,94 mg/dl. Wyniki takie mam już od dłuzszego czasu; zażywanie tabletek z żelazem nie pomaga, powodują wstrząs organizmu. Lekarz zaproponował przetaczanie krwi. Nie mam przekonania do takiego leczenia. Czy jest jeszcze inna metoda leczenia anemii lub jakieś badanie, które pomogłoby w ustaleniu, dlaczego nie wchłaniam żelaza z pożywienia i z lekarstw. Pozdrawiam.

35 LAT ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Witam serdecznie.

Najważniejsze w skutecznym leczeniu anemii jest znalezienie i wyeliminowanie jej przyczyny. Częstym powodem niedokrwistości z niedoboru żelaza są przewlekłe krwawienia. Pomocne w ich diagnostyce są badania endoskopowe żołądka (gastroskopia) i jelita grubego (kolonoskopia). Wskazana byłaby konsultacja ginekologiczna, aby wykluczyć krwawienie z dróg rodnych. Jeżeli nie toleruje Pani zaleconego przez lekarza doustnego preparatu żelaza, być może wystarczy zmiana preparatu na lepiej tolerowany. Istnieje także możliwość podawania żelaza w postaci wlewów dożylnych - jedynie w warunkach szpitalnych pod ścisłym nadzorem lekarskim. Przetoczenia krwi traktujemy jako ostateczność i stosujemy w przypadku bardzo zaawansowanej anemii, gdy poziom Hgb <7.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty