Czy jest jakaś dieta?

Mam 13 lat. Mój wzrost wynosi 1,66 m a waga 87 kg. Z wyniku BMI mam 31.6 i otyłość I stopnia. Od dawna próbuję schudnąć, ale na niewiele się to zdaje. W mojej rodzinie jest dość dużo osób (ale to starszych) którzy mają problemy z wagą. Nie jem fastfoodów, za to piję cole i inne słodzone napoje, jak i również smażone rzeczy (no i oczywiście słodycze). Wiem że nie powinnam jeść słodyczy, zacząć ćwiczyć itd. ale nie potrafię tego dotrzymać. Wiem o tym i nie próbuje się nawet oszukiwać. Jeżeli nie zrobię czegoś ze swoją otyłością to będę miała problemy w przyszłości (które pojawiają się już teraz) np. bóle kości, cukrzyca (nie jestem pewna czy aby już jej nie mam), rozstępy (również posiadam). Proszę o radę jak mam postępować by schudnąć, oraz zalecić jakoś dietę czy coś dzięki czemu stracę na wadze.
13 LAT ponad rok temu

Witam,

W przypadku dzieci i młodzieży, BMI odnosi się do specjalnych siatek centylowych.
Nie wystarczy jedynie go obliczyć i porównać z wytycznymi.
Rzeczywiście można u Ciebie stwierdzić otyłość.

Porada internetowa na pewno nie jest wystarczająca.
Musisz się przebadać (porozmawiaj z rodzicami i zapisz się na wizytę do lekarza) i skonsultować z dietetykiem, który określi jakie błędy dokładnie popełniasz i podpowie, jak ich unikać.
Dostaniesz również przykładowe jadłospisy, dopasowane indywidualnie do Twoich potrzeb.

Naturalnym jest, iż w przypadku problemów z masą ciała nie są wskazane produkty tuczące (np. rzeczy smażone), czy słodkie napoje (nie sycą, a wnoszą dodatkowe kcal).
Inne, które należałoby wykluczyć to:
http://portal.abczdrowie.pl/produkty-zakazane-w-diecie

Nie wiem, jak często jadasz posiłki, niemniej optymalna ilość to 4-5 dziennie, zjadane co ok. 3 h.
Taka ilość pozwoli Ci utrzymać głód "w ryzach".
Nie przejadaj się, możesz zastosować metodę jadania na małych talerzykach.
Nie podjadaj między posiłkami.
Nie bierz dokładek.

Ruch byłby w Twoim przypadku jak najbardziej wskazany.
W związku z dużą masą ciała, powinnaś podejmować lekką gimnastykę (jeśli jesteś całkowicie zdrowa, w innym przypadku powinnaś skonsultować rodzaj ruchu z lekarzem).
Korzystne mogą być zajęcia na basenie, jazda na rowerze.

Pozdrawiam
___________________
Porozmawiaj z rodzicami.