Czy jest jakaś dobra dieta na odchudzanie oraz ćwiczenia?

Witam! Od nowego roku chcę zrzucić trochę brzucha i boczków. Ważę 62 kg na 164 cm wzrostu i mam 14 lat. Chcę połączyć dietę z ćwiczeniami. Potrzebuję odpowiedniego planu, co powinienem jeść na śniadanie, a co na kolację. Chcę, aby posiłki bogate były w węglowodany właściwe i białka, ponieważ są one niezbędne do lepszego przyrostu mięśni. Jak widać, chcę połączyć odchudzanie z ćwiczeniami na mięśnie. Proszę o kilka porad. Bo z internetu wyczytałem, że muszę ćwiczyć, wykonuję ćwiczenia na odchudzanie i na mięśnie. Oczywiście ograniczę słodycze, słodkie napoje, chipsy itp... Dodam, iż mam wolną przemianę materii i myślę o jakimś suplemencie diety. Bardzo zależy mi na schudnięciu, ale też bardzo chcę przyrostu mięśni;> Proszę o jakieś rady. Pozdrawiam

14 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała wskazuje na lekką nadwagę. Jeśli chcesz połączyć zdrowe odżywienie z ćwiczeniami siłowymi powinieneś wiedzieć, że na efekty pracy trzeba poczekać, czasem nawet kilka miesięcy.

Przede wszystkim jednak nie możesz stosować restrykcyjnych diet odchudzających, które zwalniają przemianę materii i powodują efekt jojo, a także nie dostarczają wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Dlatego zastosowuj się do pewnych zaleceń żywieniowych lub jeśli potrzebujesz dokładnie rozpisanego jadłospisu udaj się do poradni dietetycznej.

Poniżej przedstawiam najważniejsze wskazówki dietetyczne:
- przede wszystkim unikaj słodyczy i produktów fast-food, a także słodzonych, gazowanych napoi, które dostarczają pustych kalorii i nie budują masy mięśniowej, ale tłuszczową;
- zwiększ częstość posiłków - przynajmniej 3 duże posiłki i 2 przekąski (tak, aby spożywać minimum 5 posiłków dziennie);
- odstęp między posiłkami nie powinien być dłuższy niż 3 godziny, staraj się jeść, co 2-3 godziny;
- przed treningiem na około 2 godziny jedz posiłki zawierające węglowodany złożone - ryż, makaron, kasze, produkty pełnoziarniste (pieczywo, płatki, otręby);
- po treningu jedz produkty zawierające cukry proste - owoce świeże lub suszone (mogą być w połączeniu z białkiem, np. koktajl owocowo-mleczny);
- jedz produkty bogato-białkowe, ale uważaj na zawartość tłuszczu (najlepiej wybieraj produkty chude i półtłuste - unikaj tłustych) - produkty mleczne, ryby, warzywa strączkowe;
- jedz drób (bez skóry) i ryby (także tłuste), unikaj mięs tłustych i smażonych;
- nie zapominaj o warzywach i odpowiedniej podaży płynów!

Dodatkowo zawsze staraj się odżywiać według pozostałych zasad zdrowego żywienia, które znajdziesz w artykule http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pozdrawiam