Czy jest jakieś ryzyko, że mogłam zajść w ciążę?

Witam ,byłam na urlopie i w ciągu ostatniego (trzeciego) tygodnia wydarzyły się dwie rzeczy. Tabletki biorę zawsze o godzinie 14.00 a wieczorem około 22/23 zwymiotowałam . Tutaj raczej nie miałam się czym martwic bo tabletka wchłania się cztery godziny. W czwartek zapomniałam wziąć tabletkę, ponieważ na urlopie mojemu znajomemu coś się stało i pojechaliśmy na pogotowie na wieczór wróciliśmy i usnęłam. Rano wzięłam dwie tabletki , tą że wczoraj i tą którą powinnam wziąć jak zawsze. Jak wróciłam do domu ,przeczytam jeszcze raz ulotkę i było napisane, że jeżeli zapomni się tabletkę z trzeciego tygodnia tabletkę,to nie powinno się robić przerwy tylko zacząć nowe opakowanie . Ja nie miałam całej ulotki w głowie i jak wyżej napisane wzięłam zapomniana tabletkę i brałam później tak jak zawsze ,od poniedziałku miałam 7 dniową przerwę. I później zaczęłam nowe opakowanie. Jak to przeczytałam zabezpieczalam się z partnerem prezerwatywa przez kolejne dwa miesiące. Czy po tym czasie wszystko wróciło do normy i nie musimy się dodatkowo zabezpieczać.? (Czy jak zaczęłam nowe opakowanie i nie używali byśmy prezerwatywy to mogłam zajść w ciążę?)

Lek. Paweł Szadkowski

Po takim czasie wszystko wróciło do normy i nie musi już Pani stosować dodatkowego zabezpieczenia. Gdyby nie używała Pani dodatkowej ochrony po pominięciu tabletki, mogłoby dojść do zapłodnienia.