Czy jest jakiś inny sposób by wyleczyć te migdały?

Witam. Mam problem z migdałami 9 letniego syna. Syn jest po przebytej mononukleoze. W przeciągu miesiąca 2 tygodnie siedzi w domu z powodu choroby, ma wiecznie zatkany nos i katar. Byliśmy u 2 specjalistów oby dwoje zalecił wyciecie migdałów, które do dzisiaj mu się nie wchłonięły. Nadal są duże i całe zainfekowane. Ale szanse że to pomoże są 50 na 50.czy jest jakiś inny sposób by wyleczyć te migdaly? Już ponad pół roku z tym walczymy.

Moim zdaniem nie potwierdzonym oczywiście badaniem laryngologicznym jeśli jest tak długi przebieg leczenia i nie ma dobrych efektów terapii to dziecko otrzymało właściwe zalecenia operacje migdałków i uważam że należy je wykonać Inną sprawą jest kwestia kwalifikacji Czy należy to migdałki usunąć całkowicie czy tylko częściowo faktycznie po mononukleozie taki obiad może utrzymywać się przez wiele miesięcy a nierzadko również lat i bywa że jedyną skuteczną metodą jest zmniejszenie lub całkowite wycięcie migdałków co do szanse na poprawę to jest ona duza i mysle ze duzo wieksza niż 50 procent okreslone wczesniej. Lekarz chcial zachowac obiektywizm ale tez nie chcial dawac panstwu złudnej nadzieji wiec powiedział 50 procent. Kazdy pacjent tez jest inny i nie ma tu szablonów. Prosze mieć nadzieję i leczyć sie regularnie u laryngologa i prosze skonsultować się tez z immunologiem. Zalecilbym rowniez ob aso morfologia z rozmazem recznym crp iga igg igm konsultacje alergologa jesli jest jakikolwiek podejrzenie alergii