Czy jest jakiś sposób, by poradzić sobie z chorobliwą zazdrością?

Czy jest jakiś sposób, by poradzić sobie z chorobliwą zazdrością? Od jakiegoś czasu (wcześniej nigdy taka nie byłam) przyczepilam się koleżanki partnera. Ciagle pojawiają się jakieś incydenty, On już nie chce i nie ma siły sie tłumaczyć, a ja tworze z tych niedomówień historie. Najgorsze jest to, ze pomimo, ze widzę, ze kończy Mu sie cierpliwość to nie potrafię nad tym zapanować. Wpływa to nie tylko na Nasze relacje, ale rownież na mój stan zdrowia i psychikę. Co robić, bardzo proszę o pomoc...

Witam, proszę udać się do psychologa i porozmawiać o przyczynach, które stają za ta zazdrością, o Pnia stanie, chyba nie pewności siebie, lub poprzednich doświadczeniach. Pozdrawiam, motywując do wizyty.

Proszę się zgłosić na psychoterapię. Nieadekwatna zazdrość często ma źródło w głębszych problemach dotyczących samooceny, poczucia bezpieczeństwa, zaufania i sprawstwa. Warto się temu przyjrzeć i pracować nad zmianą, zanim zazdrość zniszczy ta Pani relację, a odtwarzana także następne.