Czy jest jakiś sposób, by zapobiec pojawianiu się tych zmian w piersiach?

Witam. Mam 26 lat. Od kilku lat leczę się w szpitalu Onkologicznym w Bydgoszczy. Mam problem z częstym pojawianiem się zmian (guzków) łagodnych w obu piersiach. Raz miałam wykonaną biopsję. 2 razy miałam wykonane zabiegi wycięcia guzków. Ostatni zabieg wycięcia miałam w lutym 2016 r. Kilka dni temu byłam na kontrolnym USG piersi, które wykazało kolejne zmiany. Wynik badania brzmi następująco: " Stan po BMU PL i tumorektomii PP - w okolicach blizn drobne zmiany włókniste. W PL na godz. 1 ok. 2 cm od otoczki okragły obszar o obniżonej ochogeniczności wlk. 3mm - tu benign.? - skupisko nasilonych zmian mastopatycznych? - podobnie jak poprzednio. W PP na godz 10/11 obwodowo owalna, hipoechogeniczna zmiana o gładkim zarysie wlk. 10x6mm - w bac FA. Doły pachowe w normie". Lekarz ponownie zaproponował zabieg wycięcia zmiany. Martwi mnie to, ponieważ nie chcę być 3 raz cięta i nie wiadomo ile jeszcze mnie tych wycinek czeka... Dodam, że pytając lekarza czy jest jakaś rada by zapobiec pojawianiu się tych zmian w piersiach, lekarz odpowiedział, że nie ma na to rady, że to zapewne genetyczne (matka mojej matki chorowała na raka piersi). Mnie ta odpowiedz nie zadawala, a raczej martwi... Stąd moje pytanie: Czy można zapobiec pojawianiu się tych zmian?? Proszę o radę.

Witam
Nie wszystkie zmiany, które pojawiają się w piersiach trzeba usuwać. Zapraszam na konsultację -zweryfikujemy wyniki i spróbujemy wybrać optymalny zakres leczenia.
Poradnia Artvein - 600086240/501784896
pozdrawiam
Dr n med Daniel Maliszewski