Czy jest jakiś sposób na pozbycie się tego wgłębienia?

Dzień dobry Piszę,ponieważ już sama nie wiem co ja mam zrobić. Mam 19 lat oraz wstydliwą przypadłość, dokładniej mam nad pośladkami w okolicy końca kości ogonowej jakby dosyć głębokie wgłębienie w skórze. Nic się z tym nie dzieje i mam to od urodzenia. Nie mam żadnych problemów zdrowotnych,jestem wręcz okazem zdrowia. Przypadłość ta bardzo niekorzystnie wpływa na moją samoocenę. Czy mogłabym prosić o wskazówkę co to może być?Czy jest jakiś sposób na pozbycie się tego wgłębienia ? pozdrawiam Pa

Wgłębienia takie mogą być pozostałością po rozwoju płodowym, jeśli nie towarzyszą im inne objawy to nie są groźne ze zdrowotnego punktu widzenia. Generalnie wgłębienia w tkance podskórnej można wypełniać przeszczepionym tłuszczem lub usieciowanym kwasem hialuronowym, co powoduje uniesienie skóry. Zalecałabym jednak zdecydowanie badanie USG zmiany przed taką ingerencją, ponieważ jeśli przyczyną jest torbiel krzyżowo-ogonowa to nie należy jej nakłuwać, lecz pozostawić lub w razie objawów usunąć w całości. Następnym krokiem powinna być konsultacja ze specjalistą chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej, aby mieć pewność że podanie preparatu nie jest przeciwwskazanie i że efekt estetyczny będzie zadowalający.

Co to może być może okreslić lekarz na konsultacji. Często ubytki w skórze wypełnia się kwasem hialuronowym u lekarza medycyny estetycznej, ale prosze udać się na konsultację i po obejrzeniu stanu skóry lekarz zaleci odpowiednei zabiegi.

Dzień dobry,

Proszę się zgłosić na konsultację do lekarza medycyny estetycznej. Po obejrzeniu okolicy nad pośladkami z pewnością dobierze Pani odpowiedni zabieg.

Pozdrawiam serdecznie.