Czy jest jakiś sposób na zwiększenie ilości białych krwinek poza limfocytami?

Witam, czy jest jakiś sposób na zwiększenie ilości białych krwinek poza limfocytami? Ogólny wynik mam na poziomie 2,8, gdzie norma jest od 4 i jedynie limfocyty jak norma jest do 40%, mam na poziomie 52%. Miałam przy tym anemię ale przez 2 miesiące codziennie brałam witaminę B12, żelazo, kwas foliowy, cynk, wapń oraz magnez i przyniosło to efekt, hemoglobina, czerwone krwinki są ładnie na środku normy a były na dolnej granicy. Nie wiem jednak, jak zrobić to samo z białymi krwinkami.

Magdalena Mroczek

Witam, zmniejszenie poziomu granulocytów może byc spowodowane przewlekłymi zakażeniami bakteryjnych np. płuc lub gardła. Może byc tez skutkiem stosowania niektórych leków tj. leki antyarytmiczne lub antybiotyki oraz innych chorób. W celu wykluczenia lub potwierdzenia tych przyczyn najlepiej jest skonsultowac się z lekarzem. Unikac należy kontaktu z farbami i lakierami, środkami owadobójczymi, asfaltem, pestycydami, pleśnią i starac się nie spożywac wędzonych pokarmów.

Aleksander Ropielewski

Nie ma możliwości zwiększenia liczby białych krwinek. Możliwe, że dotychczasowa suplementacja witamin i mikroelementów dostarczy organizmowi składników do produkcji większej ilości białych, krwinek.