Czy jest jakiś zamiennik dla leku Metotrexad?

Reumatolog przepisał mi Metotrexad na RZS.Po przeczytaniu ulotki o skutkach ubocznych leczenia tym cytostatykiemjestem przerażona.To co wyleczę stan zapalny staww a zniszczę inne układy ?Jaki to ma sens i czy można leczyć skutecznie innym lekiem ?

Lek. Tomasz Budlewski

leczenie Metotreksatem w taki sposób jak jest zalecany w RZS nie powinien powodować skutków ubocznych opisywanych w ulotce, moga wystąpić pewne objawy lecz odpowiednia kontrola badan laboratoryjnych może skutkować odpowiednią reakcją.

Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.