Czy jest jeszcze jakaś szansa,że pojawić się akcja serca płodu?

Proszę o pomoc. Od 6 - 7 tygodni jestem w ciąży. Przy ostatnim badaniu USG pola płodowego FHR nie uwidoczniono, USG mam powtórzyć za 3 dni - jeśli nic się nie zmieni, otrzymam skierowanie do szpitala, w którym pobyt wiadomo jak się skonczy. Czy jest możliwe, żeby serduszko zaczęło bić później? Już nie wiemy co mamy myślec, radziliśmy się innego lekarza, który mówił, że serduszko może być widoczne nawet w 9 tyg, nie mam już siły i nie wiem co myśleć, proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam! Jeżeli ciąża rzeczywiście ma 6-7 tygodni, to szansa na to, że czynność serca zarodka będzie możliwa do uwidocznienia jest niewielka. Uważam, że powinna Pani poczekać z USG tydzień lub dwa, dlatego, że mogło dojść do zapłodnienia w późniejszym terminie niż wynikałoby to z daty ostatniej miesiączki.

Pozdrawiam serdecznie!