Czy jest konieczność badania FT3 i FT4?

Witam Państwa , Czy podczas wizyty u lekarza na badaniu USG zauważył delikatnie powiększoną tarczyce u mnie , zlecił badanie cholesterolu , morfologii , glukozy i TSH . Wszystkie badania wyszły dobrze . Czy jest konieczność badania FT 3 , FT 4 , anty TPO i aTG by upewnić się , że tarczyca pracuje prawidłowo????? z gory dziękuję

Przy nieznacznym powiększaniu tarczycy w USG bez innych patologii i objawów, a przy prawidłowych wynikach badań laboratoryjnych jakie Pan przedstawił raczej nie ma potrzeby wykonywania dodatkowych badań laboratoryjnych. O wszystkim powinien decydować lekarz prowadzący (kierujący na USG tarczycy i badania laboratoryjne).