Czy jest możliwa ciąża przy nienaruszonej błonie dziewiczej?

Witam,
chciałam dowiedzieć się czy można zajść w ciąże, jeśli nie została przerwana błona dziewicza? Mimo starań chłopaka, odpuściliśmy sobie i później zdjął prezerwatywę, spróbował normalnie, też nie poszło,. Czułam, że penis był wilgotny, nie wiem co to za wydzielina i czy ona mogła zawierać plemniki? To działo się podczas dni niepłodnych, a teraz już 2 dni nie mam okresu. Czy może też być spowodowane przyjmowaniem przeze mnie tabletek -tzn. antybiotyku T***?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Błona dziewicza nie jest barierą dla plemników. Dlatego pomimo jej nieprzerwania można zajść w ciążę.
Jeżeli doszło do stosunku bez zabezpieczenia należy liczyć się z ciążą. Preejakulat, który wydziela się podczas pobudzenia seksualnego może zawierać plemniki.
Przyczyną opóźnienia okresu może być antybiotykoterapia.
Proponuję wykonanie testu ciążowego.

Pozdrawiam