Czy jest możliwa cukrzyca ciążowa w 16. tygodniu ciąży?

Witam. Jestem w 16 tyg ciąży. W 10 tyg. zdiagnozowano u mnie cukrzyce ciążową. Wyniki po krzywej cukrowej: na czczo 103, po 1 h 186 po 2 h 141. Zarówno ginekolog, która prowadzi moją ciąże jak i diabetolog są zgodne, że jest to cukrzyca ciążowa. Jednak będąc na badaniach prenatalnych lekarz stwierdził, że cukrzyce ciążową dostaje się jedynie w połowie ciąży i na pewno jest to cukrzyca, która rozwinęła się już przed ciążą. Czy jest możliwa cukrzyca ciążowa w tak wczesnej ciąży?

Witam. Rzeczywiście możliwe jest, że na tym etapie ciąży zostały wykryte inne zaburzenia gospodarki cukrowej. Wynik krzywej nie spełnia kryteriów rozpoznania cukrzycy przedciążowej. Ostateczne potwierdzenie diagnozy na podstawie testu obciążenia glukozą w 6-12 tygodni po rozwiązaniu. Ale proszę się nie martwić na zapas, z całą pewnością diabetolog dopilnuje wszystkiego jak należy.