Czy jest możliwe, abym mógł wykonywać zawód magazyniera i kierował wózkiem widłowym ze schizofrenią?

Treść wiadomości: Dzień dobry. Kilka lat temu wykryto u mnie schizofrenię. Od tego czasu biorę lek - zolafren. Jestem na rencie 3 grupy - czyli częściowo niezdolny do pracy. Przed tym okresem pracowałem jako magazynier, operator wózka widłowego. Mam do Państwa pytanie. Czy jest możliwe, abym mógł wykonywać zawód magazyniera i kierował wózkiem widłowym. Czy w mojej sytuacji jest możliwe przejście przez badania psychotechniczne dla kierowców wózków widłowych. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam Państwa serdecznie. Dariusz

Lek. Michał Lenard

Przyjmowanie zolafrenu obniża sprawność psychoruchową i może być przeciwwskazaniem do prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn takich jak wózek widłowy. Powinien Pan skierować się do swojego psychiatry, który oceni Pana stan oraz działanie leku i zdecyduje, czy podjęcie przez Pana takiej pracy będzie możliwe. Pozdrawiam!